Doprava nad 1500 Kč zdarma.

PROČ VIVOBAREFOOT

O značce Vivobarefoot

 

V roce 2004 se britská společnost Terra Plana stala jedním z prvních výrobců barefoot (bosé). V tomto období uvedla na trh boty značky Vivobarefoot (Vivo znamená latinsky žít, barefoot znamená v překladu z angličtiny bos), byly to první barefoot boty s patentovanou ultra tenkou podrážkou odolnou proti oděru a s ochrannou technologií odolnou proti propíchnutí. Tato podrážka díky své flexibilitě nabízí maximální senzorickou zpětnou vazbu mozku a zároveň největší možnou ochranu chodidlům.

S 200 000 nervovými zakončeními, 33 svaly, 28 kostmi a 19 šlachami je lidské chodidlo mistrovské dílo přírody, které nepotřebuje pseudo tlumiče a silnou neforemnou podrážku k její správné funkci. 

70 % informací, které dostává mozek o pohybu, pochází z nervových zakončení, která jsou umístěna na vašich chodidlech. Čím lepší a přímější je kontakt se zemí, tím přirozenější je pohyb i odezva vašeho těla na prostředí, ve kterém se pohybujete.

Chodit bos lze jen výjimečně a né všude hlavně v ulicích měst je to bezpečné, proto vzrostl požadavek na výrobu bot, které se chůzi na boso přibližují, zároveň ale ochrání nohy proti zranění ostrými předměty a né vždy příjemnými vlivy počasí. Z tohoto důvodu a za vědecké vědecké podpory vznikla značka VIVOBAREFOOT nabízející jednu z nejširší nabídky barefoot (bosých) bot na trhu. Boty VIVOBAREFOOT mají rozdílné druhy tenkých podrážek, některé jsou určené do města, jiné do přírody, měkký nebo tvrdý terén. Některé boty jsou vhodné na sportovní aktivity jiné zase k formálnímu oblečení. Ze značky Vivobarefoot si vybere určitě každý.

Značka VIVOBAREFOOT u všech svých výrobků klade důraz na co nejmenší zatížení životního prostředí. Při jejich výrobě využívá recyklované i recyklovatelné materiály, odpady z moře, pet lahve a materiály z místních zdrojů s využitím ekologicky šetrných výrobních postupů, s důrazem na funkčnost, komfort a kvalitu.

VIVOBAREFOOT je značka obuvi na českém trhu, za jejíž výběr vás budou vaše nohy milovat a donesou vás dál.

originalni_minimalisticke_boty

Zpět do obchodu