Doprava nad 1500 Kč zdarma.

RECENZE SPORTOVNÍHO MODELU VIVOBAREFOOT PRIMUS TRAIL FG

Primus Trail FGRECENZE SPORTOVNÍHO MODELU VIVOBAREFOOT PRIMUS TRAIL FG

 

Fyzioterapeutka Alexandra Prošková (www.fyzioproskova.cz) se s námi podělila o své zkušenosti s dlouhodobým nošením sportovního modelu      Primus Trail FG .

"Tento typ nabízí opravdu multifunkční využití. Dokonalá volnočasová obuv sportovního charakteru, která neudělá estetickou ostudu ve městě a na sportování je zcela ideální. Začnu u nazouvání. Ústí boty jde dobře roztáhnout a nebrání tak pohodlnému vklouznutí nohy. Jednoduchý systém utažení na nártu zaručuje rychlé a jednoduché utažení do potřebné míry. Pokud by někomu vadily pevné tkaničky - toto se může dít zejména při neustálém pružení na špičkách, při velmi častých výponech a výskocích - dají se jednoduše nahradit tkaničkami pružnými. Šířka paty obuvi je akurátní, jako u všech typů obuvi značky VIVOBAREFOOT - vhodná na dámské chodidla (osobně mám úzké nohy a všechny kousky VIVOBAREFOOT mi sedí dokonale, přičemž v jiných značkách doslova plavu). Co se délky stélky týká, odpovídají reálné hodnoty těm naměřeným a uváděným na webových stránkách.

Trailová podrážka nabízí široké využití, osobně se mi v botách velmi dobře chodí a běhá jak po pevných površích, tak v měkkém terénu. Mimo to jsou podle mě i vhodné pro cyklisty nevyužívající SPD obuv, jako jsem já, protože boty nekloužou po pedálech a vy se tak můžete spolehnout na to, že vám noha z pedálu nesjede ani když je mokrý! Pro mě další velký důvod proč jít do této obuvi. Ostatně, trávíte-li dovolenou aktivně procházkami i cyklistikou, postačí vám jediná obuv, ušetříte tak mnoho místa a investujete do věci, kterou skutečně využijete!


Co do ročního období, boty nosím celoročně (jsem holka z jižní Moravy). S termoponožkami je mi v nich opravdu dobře až do -5 stupňů. Logicky nejsou vhodné k brodění se sněhem, promoknou navzdory impregnaci, ale na udusané sněhové podloží je doporučuji a hned vysvětlím proč. Mám zkušenost, že na udusané a kluzké sněhové cestě mi doposud žádná obuv neposkytla patřičnou jistotu a stabilitu. Letos jsem několikrát vyběhla po zmíněném povrchu a opravdu mě boty pozitivně překvapily, držely jako přibité, byla jsem nadšená! Co se známek užívání týká, osobně střídám 7 párů bot v průběhu roku, vždy souběžně v daném období minimálně 3. Po roce boty nenesou známky sešlapání podrážek ani poničení materiálů svršku. Mému synovi (6 let, nosí boty do školky) se na nich povedlo ,,ohoblovat“ svrchní materiál v místě svrchní části špice a textilní lem kolem otvoru bot. Nutno ale podotknout, že se tak stalo po 6 měsících opravdu nešetřícího používání. Starší syn (9 let) nosí boty do školy a na sport a i vzhledem k věku a rozumnějšímu užívání, vypadají boty stále jako nové, jen ušmudlanější. Za mě je tohle jedna z nejlepších koupí bot! Hodí se pro začínající i pokročilé barefootysty. Celou recenzi uzavřu tím, že vždy doporučuji zkontrolovat držení těla, nohy a došlap, stereotyp chůze a běhu fyzioterapeutem. Vyladěním situace se (mimo všech zdravotních profitů) prodlužuje i životnost veškeré obuvi! Takže chůzi, běhu, kolu a všem sportům v této obuvi zdar!"  

Poznámka výrobce: Model Primus Trail FG je primárně určen na běh a chůzi na přírodním povrchu. Obuv není konstruována jako cyklistická. V případě pedálů či platforem s ostrými hroty může dojít při dlouhodobém užívání k poškození obuvi.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení