Doprava nad 1500 Kč zdarma.

VYROBENO V ETIOPII

VYROBENO V ETIOPII

Kůže je nejstarší materiál využívaný lidstvem, počátky jejího použití sahají do časů pravěku. Značka VIVOBAREFOOT dlouhodobě spolupracuje se značkou Pittards, která je nejstarší britskou koželužnou ctící tradiční metody výroby a zpracování usní s použitím prvotřídní etiopské kůže z volně chovaného skotu.

Od počátku 20. století Pittards využívá kůže ze zvířat z malých farem v Etiopii. Tato zvířata nejsou chována v intenzivním měřítku a kůže se zpracovává pouze jako vedlejší produkt masného a mléčného průmyslu.

Zvířata se volně pohybují v přírodě, kdy na pastvinách dochází k oděrkám a přirozenému zjizvení jejich kůže o stromy a keře, což je charakteristickým znakem usní Pittards.

Naše boty z kolekce Wild Hide jsou tak přirozeně zjizvené a poškrábané, což odráží původ z divoké vyprahlé krajiny, ze které pochází. Kůže nemusí být vždy dokonale hladká, myslíme si, že by právě naopak měla být milována a respektována „dokonale nedokonalá“ ve své přirozené přírodní kráse, která činí každý pár obuvi jedinečným originálem.

 

Společně se společností Pittards jsme v roce 2017 rozšířili výrobní linku v Etiopii. Po téměř dvouletém pečlivém plánování jsme mohli letos k oblíbenému modelu VIVOBAREFOOT ABABA přidat novinku v podobě modelu VIVOBAREFOOT ADDIS.

Obuv je vyráběna v rámci projektu Soul of Africa, jehož účelem je podpoření místní komunity, vytvoření nových pracovních míst a zvýšení odborných dovedností místních řemeslníků. Část výtěžku z každých prodaných bot jde zpět na charitativní projekty v Africe, jako jsou stavba škol a nemocnic a podpora sirotků, jejichž rodiče zemřeli na nemoc AIDS.

MODELY Z KOLEKCE SOUL OF AFRICA MŮŽETE ZAKOUPIT NA NAŠEM E-SHOPU WWW.VIVOCB.CZ NEBO V NAŠÍ PRODEJNĚ  ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH V KRAJINSKÉ ULICI.

VIVOABERFOOT ABABA

ADDIS

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení